1920x600.jpg

Tartu Katoliku Hariduskeskus

Tartu Katoliku Hariduskeskuse kooli eripäraks on kristlik väärtuskasvatus, usuõpetus, varane võõrkeele süvaõpe, üldõpetus ja avastusõpe. Koolis rakendame toetava distsipliini meetodit. Väärtustame kiriku- ja rahvakalendri tähtpäevi, millest olulisemaid tähistame Tartu katoliku kirikus.

Ja ongi käes aeg, mil saad anda oma hääle Tähtpere aia poolt Tartu linna kasava eelarve hääletusel. Hääletus kestab 3.-9. oktoober 2019. Meie unistuseks on teha endine lastehaigla hoov, tänane Katoliku kooli algkooli maja ees olev aed korda - väga, väga tahaks, et pori, muda ja liikumist piiravad lindid oleks selles suurepärases paigas viimast aastat ning uus kooliaasta tervitaks meid linnaloodust täis aiaga, kust ei puuduks teadusmatkarada, turnikad, putukad, siilid, kesksukastid jne.

Idee 20 - Tähtpere aed ootab Su häält. Hääleta juba täna!

Rohkem infot: www.idee20.ee

Tähtpere_sub from Henry Timusk on Vimeo.

---

Nii nagu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn Tartu tegeleb loodushoiu teemadega, nii soovime seda teha ka meie oma väikse aiaga. Maastikuarhitekt Anna-Liisa Unt ja arhitekt Urmo Mets on valmis saanud visiooni, milline hakkab aed tulevikus välja nägema.

Üks kolmest olulisest märksõnast on LINNALOODUS: soovime näidata eeskuju, milline võiks olla üks silmailu pakkuv liigirikas, kohalikest Eestimaa taimedest koosnev ja linnas elavatest lindudest ning putukatest hooliv aed. Rajame sinna linnu-, siili- ja putukahotellid, ning paneme välja infosildid. Natuke nagu botaanikaaias - meie uues "minibotaanikaaias".

Teine märksõna Tähtpere aia loomisel on MÄNGULINE TEADUS. Oleme AHHAA keskuselt saanud mitmeid ideid, kuidas lastele lihtsate vahenditega füüsikaseaduste toimimist õpetada. Nii tulevad meie mini-AHHAASSE eri aisakõrgusega kiiged, helipeegeldustoru ja palju muud põnevat.

Kolmas märksõna, millest enam mööda vaadata ei saa, on LIIKUMINE. Aga siingi otsime võimalusi teistest eristuda. Tähtpere aeda tuleb näiteks erilahendusena valmiv mitmemeetrine tegevustoru, kus saab turnida, kõõluda, ronida ja teha kõike, mida üks laps tahab õues teha.

Hääletada saab ID kaardiga või mobiili-ID-ga keskkonnas www.volis.ee, hääletada saavad kõik vähemalt 14aastased Tartu linna kodanikud. Hääleta juba täna! Siis on kindel, et sa TÄHTPERE aeda ei unusta!

Aias näeme!

2019/20 õppeaasta eelkool toimub perioodil 3.09.2019-19.03.2020 T ja N kell 14.30-16.00.

2019/20 õppeaasta eelkooli saab registreeruda siin.